Tarihçe

Anasayfa > Kurumsal >Tarihçe
Tarihçe - Ostim OSB Teknik Koleji

Tarihçe

-TEKNOFEN BİLİŞİM EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ olarak teknolojik altyapısı güçlü bir meslek eğitimi modelinin ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için en önemli ihtiyaçlardan biri olduğunu biliyoruz.

-Bu nedenle olağan üstü çaba harcayarak OSTİM OSB içerisinde güçlü alt yapısı olan ve 01.09.2021 tarihinde açılış izni alarak 6.09.2021 tarihinde eğitim öğretim faaliyetine Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinde 240 ve Bilişim Teknolojileri Alanında 240 olmak üzere toplam 480 kontenjan ile başlandı. Bilişim Teknolojileri Alanına kayıt olmak isteyen öğrencinin fazla olması nedeniyle kontenjan artışı başvurusu yapılmış ve 14.09.2022 tarihinde okul kontenjanı 720’ye çıkarılmıştır.

-Doğru ve uygulanabilir program ve projelerle öğrencilerimizi mesleki deneyime sahip ve bu deneyimi yükseköğretime taşıyabilecek akademik altyapıyı kazanmış, ahlaki değerlerine bağlı, öz güveni yüksek, sorgulayan ve araştıran bireyler olarak yetiştireceğiz.

-Öğrencilerimiz son teknolojik donanım ve imkânlarla en mükemmeli hedefleyen, mesleki beceri ve akademik altyapısını geliştirecek uygulamalı bir eğitim alacaklar.

-Bireysel ilgileri, teknik becerileri ve akademik başarıları desteklenerek hayata etkin bireyler olarak kazandırılacaklar. Yetişmiş kalifiye eleman istihdamına katkı sağlamak için Organize Sanayi Bölgesi işletmelerinden azami ölçüde faydalanılacak. 

-Öğrenci odaklı ve nitelikli rehberlik hizmetleri ile sosyal-duygusal, akademik ve kariyer gelişim alanlarında desteklenerek, insani ve ahlaki değerlere karşı duyarlılıklarını, fiziki ve psikolojik gelişimlerini artıracak sosyal etkinlik projeleriyle topluma yararlı bireyler olarak yetişecekler.

-Kurumumuz tutarlı, kararlı, kendinden emin, deneyimli kadrolarıyla daha birçok başarı ve yenilikle hizmetlerine devam edecektir.

Misyonumuz

Evrensel değerler ışığında; ülkemiz ve insanların ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve yeteneklerle donatılmış, milli manevi değerlere bağlı, akılcı, sorgulayan, hoşgörülü, yenilikçi ve yaratıcı; topluma karşı sevgi ve sorumluluk duygusuna sahip üstün nitelikli bireyler yetiştirmek; evrensel boyutta bilgiye ulaşmak, bilgi üretmek ve bunları toplumun yararına sunmak.

Vizyonumuz

Katılımcılığı ve takım çalışmasını benimseyen, ezberden çok öğrenmeye ve araştırmaya ağırlık veren, eğitim öğretim kalitesinden ödün vermeyen, gelişimini rekabetçi bir anlayış içinde sürdürerek ulusal ve uluslararası bilim ve eğitim çevrelerinde örnek teşkil eden, iç ve dış paydaşları ile etkili bir iletişim ve iş birliği sağlayan, ülkemizin ekonomik, sosyal, bilimsel ve kültürel kalkınmasına katkı sağlayan lider bir kurum olmak.

Detaylı Bilgi İçin
Hemen Bize Ulaşın
Ostim OSB Teknik Koleji ile ilgili detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ostim OSB Teknik koleji - Eğitimde Güçlü İş Birliği

Eğitimde Güçlü İşbirliği !

Teknolojik altyapısı güçlü bir meslek eğitimi modelinin ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için en önemli ihtiyaçlardan biri olduğunu biliyoruz. Güçlü işbirliklerimiz ile eğitimde standartları yükseltiyoruz.

Detaylı Bilgi Alma

Detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurun.